Deprecated: Required parameter $access_token follows optional parameter $item_count in /home/iwebtas/yakisirhizmet.com/wp-content/plugins/essential-grid/includes/external-sources.class.php on line 86

Deprecated: Required parameter $access_token follows optional parameter $item_count in /home/iwebtas/yakisirhizmet.com/wp-content/plugins/essential-grid/includes/external-sources.class.php on line 102

Deprecated: Required parameter $current_photoset follows optional parameter $item_count in /home/iwebtas/yakisirhizmet.com/wp-content/plugins/essential-grid/includes/external-sources.class.php on line 1947
Ev - Okul - Hastane - Ofis Dezenfeksiyon Hizmeti | Yakışır Hizmet
dezenfeksiyon hizmeti

Dezenfeksiyon Hizmeti

Dezenfeksiyon Hizmeti ile  Evlerin, işyererinin, otomobillerin, Avm’lerin, okulların, hastanelerin kısaca tüm yaşam alanlarının dezenfekte hizmetini en doğru yöntem ve teknolojik ekipmanlarımızla veriyoruz.

Sağlığımızı tehdit eden, bulaşıcılığıyla etrafımızada tehlike saçan ve yaşam kalitemizi düşüren, hastalık yapma özelliği bulunan virüslerin yok edilmesi veya üremelerinin durdurulmasını sağlıyoruz.

Profesyonel Dezenfeksiyon Hizmetinde Nasıl Yapılır?

Desenfeksiyon hizmeti, öncelikle ekibimiz dezenfektan hizmeti verilecek alanı kontrol ederek gerekli malzeme ve ekipmanı saptar. Daha sonra işlem yapılacak alan gerekli ilaçlarla dezenfekte edilir. İnsan temasının daha çok olduğu yerlere dikkat edilerek eksiksiz mikroplardan arındırma işlemi yapılır.

Ev dezekfeksiyon ve işyeri dezenfeksiyon hizmeti verilirken, özellikle sık kullanılan alanların yanısıra gözden kaçacak veya az kullaılan tüm alanların da dezenfekte işleminin yapılmasına dikkat edilmelidir. Bu sebepten planlı ve profesyonel bir dezenfeksiyon işlemi çok daha yararlı olacaktır.

Hatane dezenfeksiyon işlemi ise gerek acil servis alanları, gerek yoğun bakım ünitelerinde bulunan yatak ve cihazların arındırılması açısından çok önemlidir. Bu bölümlerin yanısıra katlarda bulunan tuvalet, banyo, çalışan odalarınında aynı hassasiyetle dezenfeksiyon işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

Dezenfeksiyon İşleminde;

  • Dezenfeksiyon işleminin rutin olarak 15 günde bir kez yapılması virüs ve bakterilere karşı etkinlik açısından tavsiye edilir.
  • Dezenfeksiyon işlemi yapılamadan önce ortamdaki tüm cam ve kapıların kapatılması gerekmektedir. Ortamda bulunan yiyecek içecek, tabak, çanak vb. hepsinin kaldırılması gerekmektedir.
  • Dezenfeksiyon alerjik reaksiyona sebep olmaz. İlaçlama yapılırken kullanılan kimyasallar nedeniyle işlem yapılan alanda yiyecek, içecek bulundurulmamalı ve bardak, tabak vb. kalmışsa yıkanıp kullanılmalıdır.
  • Dezenfeksiyon işleminden önce ortamın genel olarak temizliğinin yapılmasında fayda vardır. Daha sonra herhnagi bir işleme gerek yoktur.
  • Dezenfeksiyon işleminde herhangi bir iz ve kalıntı kalmaz. Eşya ve ofis malzemlerine zarar vermez.
  • İşlem ortalama 5-15 dk. sürmektedir. Daha sonra dezenfeksiyon yapılan ortam 1 saat sonra kullanılmaya başlanabilinir.